piątek, 2 grudnia 2016

Duży bałwan z plastikowych kubeczków - tutorialDuża ozdoba tanim kosztem i to na kilka lat - jeżeli tylko macie gdzie go trzymać a chcecie sprawić frajdę i zajęcie dzieciom to koniecznie wykonajcie go sami. Koszt zrobienia takiego bałwanka to ok 30 zł - poszukajcie tanich kubeczków .Potrzebujemy :

* zszywacz
* zszywki
* ok 500 szt. plastikowych kubeczków 
* materiały do ozdoby bałwankaRobimy :

aby łatwiej nam się pracowało rozkładamy kubeczki 


Zaczynamy od środkowego okręgu dużej kuli. 
Kubeczki po spięciu zszywaczami zaczną same układać się w okrąg - zużyjemy do tego ok 30 szt,

Kolejną warstę mocujemy na górze w formie piramidy, czyli kubeczek górny dostawiamy nad łączeniem dolnych, Zużyjemy o jeden mniej kubeczek gdy przy ostatnim łączeniu lekko przyciągniemy kubeczki do siebie.Każda warstwa powinna zawierać stopniowo mniej kubeczków, powinniśmy je również minimalnie kierować pod skosem do środka. 


Gdy stworzymy pół naszej kuli odwracamy ją i robimy to co wcześniej czyli dokładamy kubeczki i zszywamy w trzech miejscach aby się dokładnie trzymały.


Mniejszą kulę tworzymy dokładnie w ten sam sposób ale przy 20 kubeczkach naciągamy nasz okrąg  - kula będzie lekko wygięta ale zachowamy proporcje bałwanka - owszem możecie też zrobić duplikat dużej i  stworzyć bałwana z 2 identycznych kul.
Obydwie kule mocujemy za pomocą zszywacza - celowo zostawiłam tam otwory nie wykańczając ich do samej góry aby łatwo było nam je złączyć. 


Bałwanek gotowy - teraz tylko ozdoby.


Guziki, oczy i buzia to zgniecione kartki papieru.Reszta wg. Waszego uznania. 

Jak Wam się podoba bałwanek  ? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za miłe słowo, zostawiłeś tu swój ślad to napewno Cię odwiedzę.
Zapraszam do grona obserwatorów bloga :) :*
Zapraszam na mój fanpage na facebooku :)