niedziela, 7 czerwca 2015

Dzień dziecka i nasza wycieczka

Witajcie :) z naszą sobotnią wycieczką wiąże się pewna historia, w kwietniu 2013 jak byłam w ciąży wybraliśmy się nad morze, do Gdańska do mojej przyjaciółki Oli. Zwiedzaliśmy i odpoczywaliśmy, Gdańskim zoo zachwyciłam się tak bardzo , że obiecałam gdy tylko urodzę i w wakacje gdy Kacper będzie miał 2 latka ( uznaliśmy, że będzie na tyle kumaty aby spodobała mu się wyprawa)  wrócimy tam. Mój malutki synek rósł tak szybko, że drugie urodzinki będzie miał już w sierpniu a ja zorientowałam się , że to właśnie w tym roku mieliśmy wybrać się nad morze.
( czas matki leci bardzo szybko - też tak macie ? )Patrzyłam na zachwyconą minę mojego synka to byłam w 7 niebie :)


w planach było Zoo - Oceanarium - oraz pokazanie synkowi Morza i duuuużej piaskownicy .


Na wycieczkę pojechaliśmy w piątek - Ja, Mąż synek i moi rodzice. Wyjechaliśmy z domu o 5 nad ranem. Połowę drogi Kacperek przespał, drugą połowę bawił się z dziadkiem. z kilkoma przystankami i jedną dłużą przerwą z niezawodną kawą w termosie dojechaliśmy na 9.00 do Zoo.

Swoją przygodę zaczęliśmy od fok a skończyliśmy na dzikich kotach. Kacperkowi podobały się najbardziej zwierzaki , które mógł pogłaskać lub te do których mógł podejść blisko i widzieć tuż za szybą . W zoo jest bardzo dużo przystanków - takich mini altanek gdzie można usiąść i zrobić sobie przerwę np. śniadaniową. Całe zwiedzanie zajęło nam 4 h, synek większość czasu spędził w wózku.
 
Zahaczyliśmy o bar mleczny i tym samym za ok 30 zł mieliśmy dwie duże smaczne porcje jedzenia, zupę dla Kacpra i deser więc polecam takie miejsca bardziej od restauracji i kebab-owych budek- tanio, smacznie, zdrowo i szybko :)


Ptaszki bardzo zainteresowały mojego maluszka :) 
 
 Małpki to bardzo mądre stworzenia, niestety ( dla nas) były wypuszczone na podwórko i większość z nich spała, jak byliśmy dwa lata temu sami to były one w pomieszczeniach i można było z bliska je obserwować
Naszym kolejnym celem było molo w Sopocie ale kolejka do kasy w celu wykupienia wejściówki nas odstraszyła, więc odpoczęliśmy na plaży, Kacper mimo , że zaspany był zachwycony dużą ilością piachu i wody. Jednym minusem były szkła w piasku : (
Spotkaliśmy się także z chrzestną Kacperka ciocią Olą :D <3

Ostatnim punktem naszej wycieczki była Gdynia - Akwarium - Oceanarium i to był strzał w 10 , synek był prze szczęśliwy, wszędzie szyby, mógł się przypatrzeć, dotknąć.


A na dole budynku mini boksy gdzie można wsadzić rękę i dotknąć rybki . W Akwarium było pięknie i kolorowo . Dużo gatunków podwodnych zwierząt , które mogliśmy dokładnie obejrzeć . Wycieczkę zaliczam do udanych. Wróciliśmy przed północą, niestety mały byl już na tyle marudny przez sen, że ostatnie pół godziny wył , ale daliśmy rade i z syreną na ful dotarliśmy bezpiecznie do domku.

Decyzję podjęliśmy w tym tygodniu, wybraliśmy się na jednodniową wyprawę ( było ciężko i męcząco i na pewno następnym razem będzie to wycieczka z noclegiem)
Ale było też cudownie, pięknie i ciekawie.


Lubicie takie wycieczki ? Jak spędziliście Dzień Dziecka ?
bo my zabraliśmy jeszcze naszego Skarba na wesołe miasteczko i do Bajkolandu :*
4 komentarze:

 1. Super wyprawa! Fajne wspomnienia ale.... jeden nocleg a byłoby i spokojniej i jeszcze fajniej :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wycieczka była na spontanie, fakt nocleg dałby dużo, bo sama chciałam więcej czasu spędzić np. na plaży na spokojnie, ale odbijemy sobie jeszcze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajnie że na pogodę żeście trafili :) bo z tym naszym morzem i pogodą to różnie bywa. Piękne zdjęcia i ile wspomnień.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za miłe słowo, zostawiłeś tu swój ślad to napewno Cię odwiedzę.
Zapraszam do grona obserwatorów bloga :) :*
Zapraszam na mój fanpage na facebooku :)